List ze Światowej Rady Wykonawczej WŻCh

Drodzy Przyjaciele: 25 marca, w święto Zwiastowania Pańskiego, WŻCh co roku obchodzi swój dzień. Tak jak to robiliśmy w ostatnich latach, chcemy zjednoczyć się jako światowa wspólnota i w naszym dniu wspólnie świętować i modlić się. Zapraszamy na spotkanie w sobotę 25 marca o godzinie 13:00 .. W tym roku modlitwa została przygotowana przez wspólnoty narodowe WZCh  w Azji i Pacyfiku. Dziękujemy im za ich hojność... [+]

Rekolekcje w życiu codziennym. Wielki Post 2023

Rekolekcje w życiu codziennym to forma , która nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego poznania Boga i nawiązania z Nim głębszej, bardziej osobistej relacji. Szczególnie zapraszane są  osoby, które z różnych względów nie mają możliwości odbycia rekolekcji ignacjańskich stacjonarnych w domach rekolekcyjnych, którzy nie mogą pozostawić swoich obowiązków. Nie muszą  bowiem nigdzie wyjeżdżać,... [+]

Zaproszenie do e-wspólnoty WŻCh

Na początku marca Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce rozpocznie spotkania ONLINE nowej prewspólnoty. Jeśli masz doświadczenie Ćwiczeń Duchowych i szukasz wspólnoty, a w Twoim mieście nie ma WŻCh, to zapraszamy na spotkania. Zgłoszenie należy wysłać pod adres: [email protected] (do 20 lutego 2023) [+]

Szkolenie online dotyczące rozeznawania.

W 2023 zapraszamy wszystkich członków WŻCh – i wszystkich zainteresowanych rozeznawaniem ignacjańskim – na cykl wykładów o rozeznawaniu. O. Nikolaas Sintobin SJ poprowadzi szkolenie, a uczestnicy będą mogli podzielić się nim w małych grupach. Pierwsze spotkanie 11 lutego , wszystkie w języku angielskim. 2 dni przed nim wszyscy chętni proszeni są o zarejestrowanie się pod adresem: [email protected] Wszystkie spotkania odbędą się... [+]

Nowy Rok 2023

W ostatnim dniu roku przyglądamy się tajemnicy przemijalności czasu. Śmierć Papieża Benedykta XVI, jego przejście do Domu Ojca, powoduje zadumę, ale przede wszystkim wielką wdzięczność: za dzieło życia i nauczania. Równocześnie zaś podsumowywać będziemy własne zakończenia roku, radosne i związane z cierpieniem – oby zawsze w optyce Bożej Miłości. Niech to będzie nasze największe (albo i jedyne) życzenie: trwać w Nim. „A zatem... [+]

Kalendarz WŻCh na 2023 rok

Wzorem lat ubiegłych, zachęcamy do korzystania z kalendarza z liturgicznymi  świętami i wspomnieniami świętych i błogosławionych wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. W każdym miesiącu możemy wspominać patronów, którzy byli członkami naszej wspólnoty lub byli związani z Sodalicjami Mariańskimi lub Wspólnotą Życia Chrześcijańskiego.  Kalendarz opracował dla nas o. Adam Schulz SJ. Link do kalendarza [PDF] [+]

COP27 sesja modlitewna

Właśnie w tym momencie odbywa się w Egipcie Szczyt Klimatyczny, który próbuje stawić czoła ogromnemu wyzwaniu, jakim są zmiany klimatyczne i sprawiedliwość społeczna. Europejska Sieć Ekologiczna zaprasza członków WŻCh z całej Europy na sesję modlitewną w najbliższą środę, 16 listopada o 20:30 przez Zoom. Wszystkie regiony świata zapraszają swoich członków na tego rodzaju sesje modlitewne – więc nasza modlitwa będzie częścią dużej... [+]

Medytacja prowadzona

Redakcja jezuickiego pisma „Manreza” zaprasza do korzystania z „medytacji prowadzonej”. Jest to modlitwa oparta o ignacjańską metodę medytacji. Przedmiotem rozważania jest Słowo Boże – medytacja jest czasem osobistego spotkania z Bogiem, jest rozważaniem własnym, słuchaniem własnych poruszeń wewnętrznych a przez modlitwę prowadzi doświadczony przewodnik – stąd określenie medytacja prowadzona. Modlitwa prowadzona jest w każdy wtorek i piątek o godzinie 21.00... [+]

Wystartował portal Medytuj SŁOWO!

Medytuj Słowo, Portal o medytacji ignacjańskiej medytujslowo.pl Ale od początku W październiku 2019 w Morasku, podczas Forum Wspólnot Lokalnych, przedstawiony został pomysł utworzenia zespołu krajowego ds. rekolekcji w życiu codziennym. Jego zadaniem miało być stworzenie platformy internetowej umożliwiającej przeżycie Ćwiczeń Duchownych tym, którzy mają takie pragnienie, ale nie mogą skorzystać ani z formy rekolekcji zamkniętych, ani propozycji wspólnotowych... [+]

Razem w drodze do Źródła

Hiszpanie używają zwrotu „momento privilegiado”, kiedy chcą podkreślić coś doniosłego i uroczystego. Dla 43 osób ze Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego ten moment trwał od 12 do 18 maja 2022 roku. Członkowie WŻCh w Polsce z 7 wspólnot lokalnych w tych dniach odbywali pielgrzymkę śladami Ignacego Loyoli w północnej Hiszpanii. Wpisała się ona w czas ignacjańskiego roku jubileuszowego. Droga pielgrzymki wiodła... [+]

Wsłuchując się w powiew zmian

W dniach 3-6 czerwca 2022 odbyło się spotkanie przedstawicieli Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego w Europie, zorganizowane przez Euroteam przy współpracy ze Wspólnotą w Polsce. [+]

Facebook

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🤩Loteria Wielkanocna 2023 • dla ducha i ciała

W kolejnej edycji Loterii Wielkanocnej, zorganizowanej przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego w Polsce, można wygrać nagrody dla ducha i ciała. Loteria jest finałem Zdrapka Wielkopostna i propozycją na świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego.

Twórcy loterii zainspirowani zostali papieską loterią dobroczynną. Po okresie postu, modlitwy i jałmużny proponują dzielenie się radością z okazji świąt Wielkiej Nocy. W losowaniu prezentów wezmą udział wszystkie zgłoszenia dokonane za pomocą formularza na stronie zdrapkawielkopostna.pl. Termin przyjmowania zgłoszeń trwa do 14 kwietnia 2023.

To już druga edycja loterii. W poprzednim roku nagrody wygrała Emilia, studentka z Warszawy. Na wieść o wygranej zareagowała: „Uśmiech mi z ust nie schodzi, naprawdę dziękuję bardzo!!”

W tym roku uczestnicy mają szansę zdobyć książki autorstwa Adama Szustaka OP, ks. Kacpra Nawrota, vouchery od wydawnictw i księgarni, kultowe kubki od Moniki i Marcina Gomułków (@nietylkodlapar), kamerę sportową i wiele innych. Pula ciągle rośnie. Losowanie odbędzie się 15 kwietnia 2023. Nagrody ufundowali Stacja7.pl, Bibilos.pl, Misericordia.pl oraz Mapsy.me.

Organizatorem loterii jest Nofsza.pl. Patronat medialny nad akcją objęły TVP1, Tygodnik Niedziela, Bliżej Życia, Stacja7, Aleteia, Radio ZW, Radio Niepokalanów, Radio Doxa, Radio RDN, Radio Fiat, Radio Rodzina, KSM, Adeste, wydawnictwo Gotów.

Loteria jest bezpłatna dla każdego. Aby wziąć udział w zabawie wystarczy zarejestrować się do dnia 14 kwietnia 2023 na stronie https://zdrapkawielkopostna.pl/wielkanocna-loteria….

Autor: [email protected]

Laureatka 2022 - Emilia - źródło instagram:
(https://instagram.com/p/CaFMBPMsN7p/…)
... [+][-]

Ciekawa 👍rozmowa z naszym wice Asystentem Krajowym. Poznajcie o. Wojciecha Morańskiego SJ z prowincji południowej.👇👇👇 ... [+][-]

Comment on Facebook

o codziennym rachunku sumienia od 27 minuty i 30 sek :))) zabrakło jednak wspomnienia o Ignacjański rachunek sumienia ... ma już 2,5 tysiąca obserwujących a pewnie więcej jeszcze korzysta z aplikacji messengera

ZEGAR RODZINNY
Nowa strona Zegara Rodzinnego
Medytuj SŁOWO
Q&A o medytacji i towarzyszeniu.

Kalendarz | zobacz cały

Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej

Wspólnota

List ze Światowej Rady Wykonawczej WŻCh

Drodzy Przyjaciele: 25 marca, w święto Zwiastowania Pańskiego, WŻCh co roku obchodzi swój dzień. Tak jak to robiliśmy w ostatnich latach, chcemy zjednoczyć się jako ...
+

W poszukiwaniu charyzmatu ruchu

Przejście od Sodalicji Mariańskiej do Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego Otwock, 8 lipca 2017 r. O. Adam Schulz SJ Asystent kościelny WŻCh w Polsce I. ...
+

450 lat

2021 rok jest dla naszej wspólnoty rokiem jubileuszowym, mija bowiem 450 lat od powstania w Polsce, w Braniewie, pierwszej Sodalicji Mariańskiej. Z tej okazji, zebraliśmy ...
+

Duchowość

IRS w Messengerze

Skorzystaj z ignacjańskiego rachunku sumienia w Messengerze!
+

W poszukiwaniu charyzmatu ruchu

Przejście od Sodalicji Mariańskiej do Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego Otwock, 8 lipca 2017 r. O. Adam Schulz SJ Asystent kościelny WŻCh w Polsce I. ...
+

List Rady Wykonawczej na rozpoczęcie Adwentu

„Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec szumu morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu, w oczekiwaniu wydarzeń ...
+

Działalność

Rekolekcje w życiu codziennym. Wielki Post 2023

Rekolekcje w życiu codziennym to forma , która nawiązuje do Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego Loyoli, czyli rekolekcji ignacjańskich. Rekolekcje adresowane są do wszystkich, którzy noszą w sercu pragnienie bliższego ...
+

Sposób odprawiania rachunku sumienia

Celem rachunku sumienia jest otwarte dążenie do poznania prawdy o Bogu działającym w naszym życiu i do prawdy o nas samych, którą Bóg nam codziennie przekazuje. W świetle ...
+

Ignacjański rachunek sumienia (Joseph Tetlow SJ)

Propozycja rachunku sumienia o. Josepha Tetlowa SJ z książeczki: ROZPALENI MIŁOŚCIĄ Modlitwy z jezuitami – Harter Michael SJ. Tekst ignacjański (ĆD 43) ...
+
logo WŻCh

WŻCh w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt

NIP: 5213137346
REGON: 017235359
nr konta: 14 1600 1462 1858 0458 3000 0001

Newsletter

Wysyłane raz w miesiącu najważniejsze informacje z życia wspólnoty narodowej.

© WŻCh Polska 2023 | Polityka prywatności
Wdrożenie: solmedia.pl