Święci nie tylko w Niebie

Bal Wszystkich Świętych

Fundacja MAŁYMI KROKAMI od kilku dni zachęca rodziców z całego kraju, aby organizowali Bale Wszystkich Świętych. Pomocą w realizacji tego wydarzenia jest strona balwszystkichswietych.pl, na której znajdują się pomocne informacje i materiały. Ideą tego wydarzenia jest przekazanie dzieciom w przystępny sposób prawdy o tym, że każdy człowiek zdąża do Nieba; że szczęście da nam tylko takie życie, które przepełnione będzie dobrem i miłością. „Chcemy pokazać naszym dzieciom, że świętość to nie jest jakaś abstrakcja, ale konkretna rzeczywistość tu i teraz realizowana w codzienności.

Rodzicom zaś chcemy uświadomić, że to oni są odpowiedzialni za przekazywanie wartości i wiary swoim dzieciom, a nie nauczyciel, ksiądz, czy dziadkowie.” – mówi Marek Łyskawa, prezes Fundacji MAŁYMI KROKAMI i ojciec czwórki dzieci.

Fundacja stworzyła stronę balwszystkichswietych.pl, na której można przeczytać o tym, jaka jest idea całego wydarzenia, pobrać materiały – jak plakat, czy scenariusz balu - potrzebne do zorganizowania przedsięwzięcia. Na stronie sukcesywnie będą umieszczane informacje, gdzie i o której godzinie w danej miejscowości, parafii, przedszkolu czy szkole odbywa się Bal Wszystkich Świętych. Na razie ponad 1000 rodziców i parafii dostało zaproszenie do włączenia się w tę inicjatywę, a w miarę jak będzie poszerzał się krąg realizatorów, zwiększy się też ilość punkcików na mapie wydarzenia.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej włączył się w promocję tej inicjatywy, a wydawnictwo „Fides” z Krakowa postanowiło wesprzeć ją, przekazując część swoich zysków ze sprzedaży książek i kolorowanek. „Wielu rodziców i duża grupa katechetów jest zainteresowana zorganizowaniem balu, ale potrzebują otwartych proboszczów i dyrektorów placówek edukacyjnych, żeby swoje chęci przekuć na działanie. Mogą skorzystać z plakatu i scenariusza, które stworzyliśmy, potrzebują jednak również miejsca, gdzie mógłby się odbyć bal.” – mówi Marek Łyskawa. Akcja ma pierwszą odsłonę w tym roku, ale powtarzana będzie rok rocznie, a Fundacja ma nadzieję, że przyjmie się na stałe nie tylko w Polsce. Strona akcji: balwszystkichswietych.pl

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: kontakt
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929