Święto Zwiastowania - Święto WŻCh

"Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę"

Zwiastowanie Pańskie, to moment, w którym Wola Boga spotyka się z wolą człowieka. Dzięki tej jedności została otwarta droga Zbawienia, droga do Życia.

To wielkie wydarzenie stało się szczególną inspiracją dla sposobu życia naszej Wspólnoty. Na wzór Maryi staramy się poznać i zrozumieć Wolę Boga. I na wzór Maryi staramy się ją przyjąć, uczynić naszą. Można dostrzec w tym procesie to, o czym mówił do naszej wspólnoty ojciec Generał Adolfo Nicolás dojrzewanie do stawania się wspólnotą profetyczną. Bowiem, jak mówił o. Generał, prorok postrzega świat oczami Boga, słucha uszami, słuchem Boga, czuje sercem Boga i w końcu, prorok wypowiada Słowa Boga. Prośmy dziś Boga, o Jego łaski dla naszej Wspólnoty, dla naszych Asystentów, naszych Przyjaciół, aby umacniał nas w naszej drodze, pomagał nam w naszych poszukiwaniach, wlewał w nas radośc i pokój. List od Światowej Rady Wykonawczej na dzień WŻCh.

 

 

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929