wzch torun

Medytacja 20.05.2017

  1. Znak Krzyża św.
  2. Modlitwa przygotowawcza zwyczajna: Proszę Cię Boże, Panie mój, aby wszystkie moje zamiary, decyzje i czyny były skierowane w sposób czysty do służby i chwały Twojego Boskiego Majestatu.
  3. Wprowadzenie I (Fragment Ewangelii wg św. Łukasza, Łk 7, 11-17)

„Wkrótce potem udał się do pewnego miasta, zwanego Nain; a szli z Nim Jego uczniowie i tłum wielki. Gdy zbliżył się do bramy miejskiej, właśnie wynoszono umarłego - jedynego syna matki, a ta była wdową. Towarzyszył jej spory tłum z miasta. Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: «Nie płacz!» Potem przystąpił, dotknął się mar - a ci, którzy je nieśli, stanęli - i rzekł: «Młodzieńcze, tobie mówię wstań!» Zmarły usiadł i zaczął mówić; i oddał go jego matce. A wszystkich ogarnął strach; wielbili Boga i mówili: «Wielki prorok powstał wśród nas, i Bóg łaskawie nawiedził lud swój». I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej okolicznej krainie.”

Obraz do modlitwy: zobacz spotkanie pełnej bólu matki z Jezusem. Przyjrzyj się ich wzajemnemu spojrzeniu.

(1-minutowe rozmyślanie)

Wprowadzenie II (Prośba o owoc modlitwy) : proszę Cię Panie Jezu o łaskę poznania i oddawania Tobie tego, co umarłe w moim sercu, co wymaga ożywienia.

  1. Punkta:

Punkt 1: Pan użalił się nad nią.

Spróbuj wczuć się w sytuację kobiety, która straciła ostatnią bliską jej osobę, zobacz jej smutek, żal, ból, lęk przed przyszłością i tym jak teraz będzie wyglądało jej życie. Zobacz jej pustkę i samotność, której doświadcza.

Zobacz też, że Jezus nie przechodzi obojętny obok niej. Do głębi porusza Go jej widok, jej bieda...zatrzymuje się przy niej by wysłuchać jej opowieści. Opowiedz Jezusowi swoją historię bólu, lęku, samotności. Także i nad Tobą On chce się zatrzymać, wysłuchać, użalić się.

(6-minutowe rozmyślanie)

Punkt 2:  Nie płacz.

Jezus pociesza kobietę, interesuje się nią, chce jej pomóc... Może delikatnie ją dotyka za ramię, albo przygarnia ją do siebie i subtelnie przytula, mówiąc do niej z wielką troską i czułością: „nie płacz.” Spróbuj zobaczyć jak Jezus Ciebie przytula i ociera łzy z Twojej twarzy. Pobądź przy Nim, aż Twoje łzy przestaną płynąć. Nie musisz się spieszyć... możesz przy Nim pozostać tak długo, jak chcesz.

(6-minutowe rozmyślanie)

Punkt 3Młodzieńcze, tobie mówię, wstań!

Jezus przywraca życie synowi kobiety, ożywia to, co umarłe, podnosi do góry i zachęca do zrobienia kroku do przodu. Pomyśl, co w Tobie umarło? Co jest bez życia i wymaga podniesienia, ożywienia? Przedstaw to Jezusowi, opowiedz Mu o tych obszarach w Tobie i poproś Go o przywrócenie życia w tych miejscach. Daj Jezusowi czas na Jego działanie.

(6-minutowe rozmyślanie)

  1. Rozmowa końcowa: porozmawiaj z Jezusem jak przyjaciel z przyjacielem o tym, co wydarzyło się na tej modlitwie.

(3-minutowe rozmyślanie)

  1. Ojcze nasz...
  2. Znak Krzyża św.

(Autor rozważania:  Żaneta Dera)

"""""""""""""""""""
Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929