• Światowy Dzień WŻCh 2018

  Światowy Dzień WŻCh 2018

  Co wspólnego ma charyzmat naszej Wspólnoty z nauczaniem Franciszka? Co papież mówi o naszych czterech priorytetowych obszarach apostolstwa? Prezentujemy 169 numer periodyku Projects, wydany przed świętem WŻCh. Znajdziecie w nim przyczynek do refleksji, która ma poprowadzic naszą Wspólnotę ku Zgromadzeniu Ogólnemu, które zbierze się tego lata w Buenos Aires. Projects 169, plik PDF czytaj więcej >
 • Życzenia na Boże Narodzenie

  Życzenia na Boże Narodzenie

  Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że myślimy życzliwie o naszych bliskich i znajomych, a oni o nas, a z tej miłości płyną życzenia. Tak więc, wszystkim członkom, przyjaciołom i dobrodziejom Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego przekazujemy: Życzenia od PrezydentaWspólnoty Życia ChrześcijańskiegoŻyczenia od Prezydenta Sodalicji MariańskichŻyczenia od naszego Euroteamu, oraz czytaj więcej >
 • Kalendarz liturgiczny WŻCh

  Kalendarz liturgiczny WŻCh

  Wraz z Adwentem rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. Z przyjemnością udostępniamy więc kalendarz liturgiczny uwzględniający wspomnienia świętych, którzy byli członkami, dawniej Sodalicji Mariańskich, a obecnie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego. Kalendarz przygotował nasz Asystent, o. Adam Schulz. czytaj więcej >
 • Pierwszy

  Pierwszy "anioł"

  Od tego roku duszpasterskiego, czyli od września 2017 roku, wprowadziliśmy po raz pierwszy w prewspólnocie, a także najprawdopodobniej w całym światowym WŻCh, funkcję „anioła”. Pomysł zrodził się w odpowiedzi na palący problem pomocy osobom, które dołączają do wspólnoty. Jest to praktyczna odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zapoznać je z doświadczeniem grupy osób, która spotyka się od dłuższego c... czytaj więcej >

Seminarium letnie 2017

Semianrium letnie 2017

Stawać się animatorem Królestwa Bożego w świecie

Wakacyjna Sesja Seminarium dla Animatorów
Otwock 6-9 lipca 2017

 „Naszą Wspólnotę tworzą chrześcijanie..., którzy pragną bardziej naśladować Jezusa Chrystusa i współpracować z Nim w budowaniu Królestwa Bożego” (ZO, 4)

 Celem seminarium jest pomoc w tym, abyśmy umieli budować Królestwo Boże w świecie zarówno w naszym życiu osobistym, jak i poprzez nasze wspólnoty. Druga część spotkania (sobota) będzie poświęcona świętowaniu 50. rocznicy odnowy naszego ruchu. Gościem będzie O. Tomasz Ortmann SJ, prowincjał OO. Jezuitów. Na dzień świętowania zapraszamy wszystkich członków WŻCh, którzy pragną z nami podziękować Bogu za dar naszej Wspólnoty.

 

 Seminarium jest przeznaczane zarówno dla osób kończących 2-letnie Seminarium dla Animatorów WŻCh, jak również dla członków WŻCh nie uczestniczących w tym seminarium a pragnących pogłębić swoją wiedzę i doświadczenie animowania.

Koszt udziału w całym Seminarium Otwockim wynosi 280 zł. Koszt uczestnictwa w Sobotnim spotkaniu 8 lipca wynosi 40 zł, w tym obiad. Istnieje możliwość noclegu z soboty na niedzielę, bez śniadania 40 zł.

 1. Osoby uczestniczące w Seminarium dla Animatorów, które nie zgłosiły na ostatnim spotkaniu (20 maja), do udziału w Seminarium Otwockim, a chciałby w nim uczestniczyć, prosimy o zgłoszenie się do 20 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz jednocześnie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 2. Zgłoszenia osób pragnących wziąć udział w całym Seminarium Otwockim, a nie będący członkami Seminarium dla Animatora przyjmujemy do 20 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz jednocześnie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 3. Zgłoszenia osób pragnących wziąć udział w dziękczynieniu za 50 lat WŻCh (sobota 8 lipca od 9.00) przyjmujemy do 20 czerwca na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz jednocześnie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, każde przyjęcie na seminarium będzie potwierdzone.

Program Seminarium

Czwartek 6 lipca

Wprowadzenie w Seminarium

16.00 - Recepcja
18.00 - Kolacja
19.00 - Prezentacja programu seminarium
20.00 - Eucharystia

Piątek 7 lipca

Powołani do budowania Królestwa Bożego

7.00 - Modlitwa osobista
8.00 - Śniadanie
9.00 - Katecheza: Rola pragnień w życiu duchowym i apostolskim
10.00 -
Konferencja: Powołani do budowania Królestwa Bożego
11.00 - Praca w małych grupach
- Jak buduję Królestwo Boże w swoim życiu?
12.00 - Eucharystia
13.00 - Obiad
15.00 - Konferencja: Uzdrowienie przeszłości - Elżbieta Gleba
16.00 - Czas osobistej refleksji nad moim doświadczeniem przeszłości
17.00 - Aniołowie naszymi przyjaciółmi w drodze. Jak pogłębiać naszą więź z aniołami?
18.00 - Kolacja
19.00 - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota 8 lipca

7.00 - Modlitwa osobista
8.00 - Śniadanie

Świętowanie 50. rocznicy odnowy naszego ruchu

9.00 - Modlitwa dziękczynna za dar WŻCh. Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi
10.00 - W poszukiwaniu charyzmatu: od Sodalicji Mariańskiej do Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego
- O. Adam Schulz SJ, asystent kościelny WŻCh
10.45 - WŻCh dziś w Polsce i na świecie - Bogusław Spurgjasz, prezydent WŻCh oraz Monika Trochimczuk, wiceprezydent WŻCh
11.30 - Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem O. Prowincjała T. Ortmanna SJ
13.00 - Obiad
15.00 - Prezentacja apostolstwa poszczególnych wspólnot lokalnych
17.00 - Świętowanie, ognisko, pogodny wieczór

Niedziela 9 lipca

Stawać się animatorem rozwoju Królestwa Bożego w świecie

7.00 - Modlitwa osobista
8.00 - Śniadanie
9.00 - Katecheza: Różne drogi animowania życia Kościoła oraz odnowy świata w Chrystusie
9.40 - Indywidualny czas rozeznania dalszej drogi:

 1. Moje apostolstwo w najbliższym czasie
 2. Jakie środki duchowego i intelektualnego wzrostu będą mi pomocne w dalszym rozwoju?

10.30 - Podsumowanie Seminarium oraz ukazanie drogi dalszego rozwoju WŻCh w Polsce
12.00 - Eucharystia wraz z posłaniem

13.00 - Obiad i zakończenie seminarium

Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce
ul. Rakowiecka 61, 02-532 Warszawa
NIP: 5213137346, REGON: 017235359
tel.: +48 733 734 777
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nr konta: 22 1020 1013 0000 0202 0328 6929